Piast Gliwice. Waldemar Fornalik: Jeżeli do tego dołożymy punkty, wtedy będziemy zadowoleni

Waldemar Fornalik: Jeżeli do tego dołożymy punkty, wtedy będziemy zadowoleni
Pawel Jaskolka / PressFocus
Waldemar Fornalik wziął udział w konferencji prasowej przed ligowym starciem z Jagiellonią Białystok. - Przede wszystkim liczymy, że potwierdzimy dobrą dyspozycję i grę, a jeżeli do tego dołożymy punkty, wtedy będziemy zadowoleni - oznajmił szkoleniowiec Piasta Gliwice.
Podopieczni Waldemara Fornalika w ostatniej kolejce odnieśli cenne zwycięstwo. Pokonali Legię Warszawa. W weekend będą chcieli podtrzymać passę. Przyjdzie im się mierzyć w wyjazdowym starciu z Jagiellonią Białystok.
Dalsza część tekstu pod wideo
Trener Fornalik podzielił się swoimi spostrzeżeniami przed tym pojedynkiem. Szkoleniowiec liczy, że jego zawodnicy potwierdzą dobrą dyspozycję.
- Trzeba nazywać rzeczy po imieniu, spotkania z Cracovią, Wisłą czy Górnikiem Łęczna nie były najlepsze w naszym wykonaniu. Mecz z Legią był bardzo dobry, pucharowy również. Wynik z Jagiellonią jest sprawą otwartą, bo bez względu na to, co się zrobi, w piłce trzeba się liczyć z każdym scenariuszem. Przede wszystkim liczymy, że potwierdzimy dobrą dyspozycję i grę, a jeżeli do tego dołożymy punkty, wtedy będziemy zadowoleni - ocenił.
- Liczę, że będziemy w dobrej dyspozycji, bo jak mówiłem wcześniej - kilku zawodników nie grało, a ci którzy zagrali, dobrze znoszą obciążenia meczowe, stąd takie moje oczekiwanie - dodał.
- Gabriel Kirejczyk? Jest to młody chłopak, wychowanek jednej z krakowskich szkółek, dołączył do nas latem. Moim zdaniem, drzemie w nim bardzo duży potencjał i nie mówię tu o warunkach fizycznych, ale i zdolnościach motorycznych i zmysłu do gry. Z czasem zacznie pokazywać na co go naprawdę stać. Jeżeli będzie się dobrze rozwijał, jest w stanie dużo zwojować w piłce - zakończył.
Redakcja meczyki.pl
Daniel Makarewicz28 Oct 2021 · 19:18
Źródło: Piast Gliwice

Przeczytaj również