Piast Gliwice wykupił napastnika. Piłkarz podpisał dwuletni kontrakt

Piast Gliwice wykupił napastnika. Piłkarz podpisał dwuletni kontrakt
Piast Gliwice
Dominik Steczyk przez najbliższe dwa lata będzie reprezentował barwy Piasta Gliwice. Śląski zespół zdecydował się na wykupienie piłkarza, który do tej pory był wypożyczony z FC Nuernberg.
Dominik Steczyk występuje w Piaście Gliwice od 2019 roku. W drużynie zostanie na dłużej. Końca dobiega jego przygoda z niemieckim FC Nuernberg, z którego był wypożyczony.
Dalsza część tekstu pod wideo
W tym sezonie prezentował się bowiem na tyle dobrze, że zdecydowano się na jego wykupienie. W czwartek ogłoszono, że piłkarz podpisał dwuletni kontrakt z zespołem.
- To w pełni przemyślana decyzja. Zdecydowałem się na ten krok i jestem szczęśliwy, że tak potoczyła się ta sytuacja. Myślę, że jest to dobra decyzja dla obu stron - powiedział Steczyk w rozmowie z oficjalną stroną kliubu.
- Jestem w Piaście już dwa lata i wiem, jak funkcjonuje klub oraz znam ludzi, którzy tutaj pracują. Z sezonu na sezon jest coraz lepiej i mam nadzieję, że kolejny będzie dużo lepszy - dodał.
- Osobiście cieszę się, że wychodzę z wieku młodzieżowca, bo moim zdaniem na młodych zawodników patrzyło się dość specyficznie. Po tym sezonie ten okres będę miał za sobą, więc będę mógł w pełni skupić się na rywalizacji, "normalnym" funkcjonowaniu w zespole i na najbliższym czasie - zakończył.
Do tej pory Dominik Steczyk rozegrał 50 oficjalnych spotkań w barwach Piasta Gliwice. W tym czasie strzelił pięć goli. Miał także trzy asysty.
Redakcja meczyki.pl
Maciej Pietrasik30 Apr 2021 · 10:00
Źródło: Piast-gliwice.eu

Przeczytaj również