Piekielnie ważne zwycięstwo Atletico Madryt. Ekipa Simeone wyrwała wygraną w samej końcówce [WIDEO]

Screen Twitter
Atletico Madryt ograło Villarreal 2:1 (1:0) w meczu wyjazdowym. Decydująca bramka padła w 92. minucie poniedziałkowego meczu.
Atletico było znacznie bardziej ofensywnie usposobione. W 8. minucie groźny strzał oddał Samuel Lino, którego doskonale zatrzymał golkiper rywali. Niedługo później swoją szansę wykorzystał jednak Axel Witsel, reprezentant Belgii precyzyjnie uderzył głową.
W dalszej części meczu wciąż przeważali goście. Problemem okazała się skuteczność. Swoich szans nie wykorzystali Marcos Llorente i Rodrigo Riquelme, w odpowiedzi spudłował Gerard Moreno.
Po zmianie stron Villarreal w końcu zaczął grać nieco lepiej. Udało się to szybko spożytkować, w 50. minucie do siatki przyjezdnych trafił Alexander Sorloth. Rosły napastnik wykorzystał podanie od wspomnianego już Moreno.
W kolejnych minutach posypały się zmiany, lecz konkretne okazje trzeba było poczekać. Niestety dla Atletico, Alvaro Morata uderzył jedynie w poprzeczkę.
W 87. minucie do piłkarzy Diego Simeone w końcu uśmiechnęło się szczęście. Cesar Azpilicueta sprytnie dograł, Saul Niguez wykończył, a madrytczycy znów objęli prowadzenie.
Dzięki temu Atletico wygrało 2:1 (1:0) i awansowało na czwartą pozycję w tabeli La Liga. Do końca sezonu zostało osiem kolejek.
Hubert Kowalczyk01 Apr · 22:57