Piękna asysta Dawida Kownackiego. Komentatorzy byli zachwyceni. "Godna najlepszych ofensywnych pomocników"

Dawid Kownacki notuje bardzo dobry sezon w barwach Fortuny Duesseldorf. W niedzielę Polak mocno przyczynił się do zwycięstwa nad Karlsruher. W pierwszej połowie zaliczył asystę przy golu Kristoffera Petersona.
Reprezentant naszego kraju jest w tym sezonie jedną z największych gwiazd Fortuny. Po sezonie na pewno rozstanie się jednak z obecnym klubem. Nie zdecydował się na przedłużenie wygasającego w czerwcu kontraktu.
W ostatnich dniach niemieckie media informowały, że Kownacki dogadał się z Werderem Brema. Na razie te wieści nie zostały jednak oficjalnie potwierdzone przez żadną z zainteresowanych stron.
W niedzielę Polak wystąpił od pierwszej minuty w domowym spotkaniu z Karlsruher. To goście jako pierwsi wyszli w Duesseldorfie na prowadzenie. W 28. minucie do siatki trafił Kaufmann.
Na odpowiedź Fortuny nie trzeba było czekać długo. Zaledwie pięć minut później do siatki trafił Kristoffer Peterson. Asystę przy tym golu zanotował Kownacki, znakomicie zachowując się pod bramką rywali.
Polak rozegrał dwójkową akcję z Petersonem, podając koledze futbolówkę bez przyjęcia. - Odegranie godne najlepszych ofensywnych pomocników - podsumowali to komentatorzy "Viaplay".
Ostatecznie Fortuna Duesseldorf wygrała domowe spotkanie z Karlsruher 3:2. W doliczonym czasie gry zwycięstwo gospodarzom zapewnił Jordy de Wijs. Kownacki przebywał na boisku przez pełne 90 minut.
Maciej Pietrasik30 Apr 2023 · 19:41