Piękna bramka Bartosza Salamona! Pewne zwycięstwo Lecha Poznań, kolejna porażka Cracovii [WIDEO]
![Piękna bramka Bartosza Salamona! Pewne zwycięstwo Lecha, kolejna porażka Cracovii [WIDEO] Piękna bramka Bartosza Salamona! Pewne zwycięstwo Lecha, kolejna porażka Cracovii [WIDEO]](https://pliki.meczyki.pl/big700/378/610d98b31d85a.jpg)
Lech Poznań zanotował ważne zwycięstwo w trzeciej kolejce Ekstraklasy. Podopieczni Macieja Skorży pokonali Cracovię 2:0.
Lech po raz pierwszy zagroził Cracovii w 15. minucie. Wtedy strzał Michała Skórasia sprzed pola karnego pewnie obronił Karol Niemczycki.
Kilkadziesiąt sekund później golkiper Cracovii musiał wyciągać piłkę z siatki. Do bramki w efektownym stylu trafił Mikael Ishak, jednak po wideoweryfikacji trafienie nie zostało uznane. W trakcie konstruowania akcji jeden z piłkarzy "Kolejorza" nie utrzymał linii spalonego.
W 25. minucie arbiter główny z pomocą sędziów VAR analizował kolejne zdarzenie w polu karnym Cracovii. Tym razem Joao Amaral utrzymywał, że był faulowany i Lechowi należy się rzut karny. Damian Sylwestrzak nie wskazał jednak na jedenasty metr.
W pierwszej połowie Lech był stroną przeważającą, ale dominacja nie przełożyła się na trafienia. Poznaniacy dopięli swego w 47. minucie. Wtedy pięknym strzałem z dystansu popisał się Bartosz Salamon.
Po kilku minutach "Kolejorz" podwyższył prowadzenie. Tym razem Niemczyckiego zaskoczył Jakub Kamiński. Piłka po strzale skrzydłowego odbiła się jeszcze od Mathiasa Rasmussena.
Cracovia sporadycznie gościła na połowie rywali. W 68. minucie Marcos Alvarez oddał groźny strzał z rzutu wolnego. Niemiec posłał piłkę pod murem, ale minimalnie chybił. Poznaniacy bez większych problemów dowieźli dwubramkowe prowadzenie do ostatniego gwizdka.
Tym samym ekipa Skorży wskoczyła na pierwsze miejsce w lidze. "Pasy" z zaledwie jednym punktem na razie znajdują się tuż nad strefą spadkową. W następnej kolejce rywalem Lecha będzie Bruk-Bet Termalica. Cracovię czeka wyjazd do Gdańska na mecz z Lechią.