Piękne gole na inaugurację Ligi Mistrzów! RB Lipsk z cennym zwycięstwem [WIDEO]

RB Lipsk odniosło zwycięstwo w pierwszej kolejce Ligi Mistrzów. "Byki" pokonały Young Boys Berno 3:1.
Spotkanie znakomicie rozpoczęli goście z Niemiec. Już w 3. minucie Mohamed Simakan zdobył bramkę, wykorzystując centrę Davida Rauma z rzutu rożnego.
"Byki" chciały pójść za ciosem. W 13. minucie Xavi Simons oddał groźny strzał, po którym piłka przeleciała obok słupka. W kolejnej akcji Emil Forsberg został zablokowany przez dobrze ustawionych stoperów gospodarzy.
W końcu nastąpiła ofensywna odpowiedź Young Boys. Ulisses Garcia znalazł miejsce na 16. metrze, po czym oddał niecelny strzał. Do remisu doprowadził za to Meschack Elia, który zaskoczył Janisa Blaswicha uderzeniem zewnętrzną częścią stopy.
Do przerwy utrzymał się wynik 1:1. Na początku drugiej połowy Anthony Racioppi uratował swój zespół, zatrzymując Loisa Opendę. Niedługo potem golkiper obronił strzał Yussufa Poulsena.
W 53. minucie zawodnicy RB Lipsk domagali się odgwizdania rzutu karnego. Sędzia uznał jednak, że nie doszło do naruszenia przepisów. Później Racioppi znów wygrał pojedynek z Opendą.
W 74. minucie RB Lipsk zadało drugi cios. Xavier Schlager strzelił gola po znakomitym uderzeniu z dystansu.
W doliczonym czasie Benjamin Sesko ustalił wynik, dzięki czemu "Byki" wygrały 3:1. Całe spotkanie na ławce rezerwowych przesiedział Łukasz Łakomy. W następnej kolejce Ligi Mistrzów Young Boys zagra z Crveną Zvezdą, a RB Lipsk z Manchesterem City.
Adam Kłos19 Sep 2023 · 20:41