Piękne gole w meczach Romy i Lazio! Szymon Żurkowski nie zatrzymał Interu [WIDEO]

UK Sportcs Pics / PressFocus
Inter pokonał na wyjeździe Empoli 2:0 w wieczornym meczu Serie A. W pozostałych spotkaniach włoskiej ekstraklasy zwycięstwa odniosły Roma i Lazio.
Mistrzowie Włoch bez większych problemów zwyciężyli dziś wieczorem beniaminka Serie A. Wynik wyjazdowego meczu Interu z Empoli otworzył jeszcze w pierwszej połowie Danilo D’Ambrosio. Obrońca “Nerazzurri” wpisał się na listę strzelców w efektownym stylu, dynamicznie wbiegając w pole karne rywali i wykorzystując podanie Alexisa Sancheza.
Zadanie podopiecznych Simone Inzaghiego zostało ułatwione niedługo po przerwie. Po brzydkim faulu na Nicolo Barelli czerwoną kartką ukarany został środkowy pomocnik Empoli, Samuele Ricci. Kilkanaście minut później rezultat spotkania ustalił po dośrodkowaniu Lautaro Martineza zamykający atak Interu na długim słupku Federico Dimarco.
W zespole gospodarzy do 68. minuty na placu gry przebywał Szymon Żurkowski.
Dzięki wygranej na Stadio Carlo Castellani Inter umocnił się na trzecim miejscu w ligowej tabeli, z siedmiopunktową stratą do prowadzącego w klasyfikacji Milanu. Empoli zajmuje 12. lokatę.
Z ważnych trzech punktów może cieszyć się również czwarta w tabeli Roma, która ograła na wyjeździe Cagliari 2:1.
Ekipa Jose Mourinho przegrywała na Sardynii po trafieniu Leonardo Pavolettiego, zanim sprawy w swoje ręce wziął znajdujący się od początku sezonu w świetnej formie Lorenzo Pellegrini.
Reprezentant Włoch najpierw asystował przy golu Rogera Ibaneza, po czym sam rozstrzygnął losy rywalizacji za sprawą przepięknego strzału z rzutu wolnego.
Grające bez kontuzjowanego Sebastiana Walukiewicza Cagliari zamyka tabelę Serie A. W Romie cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział Nicola Zalewski.
Pod nieobecność niezmiennie zmagającego się z urazem Bartłomieja Drągowskiego piątą porażkę w tym sezonie poniosła tymczasem Fiorentina. “Viola” uległa na Stadio Olimpico Lazio 0:1.
Zwycięską bramkę dla drużyny Maurizio Sarriego strzelił po pięknej, zespołowej akcji Pedro.
Rzymianie wyprzedzili w tabeli dzisiejszych rywali, awansując na szóstą lokatę.