Piękne zachowanie Claudio Ranieriego po awansie. ''Klasy nie kupisz'' [WIDEO]

Twitter/Screen
Zaledwie rok trwała przygoda Cagliari na zapleczu Serie A. Po triumfie nad Bari w finale barażów łzy szczęścia uronił Claudio Ranieri. Chwilę później okazał szacunek wobec swoich rywali.
Claudio Ranieri jest uznawany za jedną z najbardziej barwnych postaci w trenerskim świecie. Były szkoleniowiec Leicester City, Romy czy Interu Mediolan znów wspiął się na wyżyny możliwości. W niedzielę przypieczętował powrót Cagliari do Serie A.
Ze względu na to, że zespół z południa kraju zakończył rozgrywki na piątym miejscu w tabeli, konieczne było przebijanie się przez baraże. Tam nie było na nich mocnych. Wszelkich formalności dopełnili wczoraj podczas starcia finałowego.
Losy meczu rozgrywanego na obiekcie w Bari rozstrzygnęły się dopiero w doliczonym czasie gry. Gola na wagę awansu strzelił w 94. minucie meczu Leonardo Pavoletti. Drużyna z południa Włoch wygrała to starcie 1:0. W dwumeczu padł z kolei wynik (2:1) na korzyść beniaminka Serie A.
Po meczu nie mogło zabraknąć łez szczęścia. Triumf w finale barażów był dla Claudio Ranieriego momentem wyjątkowym. Po wielu latach przerwy wrócił do klubu, w którym spędził trzy sezony. Tym razem przyczynił się do wielkiej rzeczy w postaci awansu na najwyższy poziom rozgrywkowy we Włoszech. Więcej o radości doświadczonego trenera pisaliśmy TUTAJ.
Kilka chwil później okazał szacunek wobec drużyny przeciwnej. W sieci pojawił się krótki materiał, na którym 71-letni szkoleniowiec ucisza fanów Cagliari. Kibice beniaminka skandowali w kierunku swoich rywali: ''Serie B, Serie B'', wobec czego włoski trener stanowczo zaprotestował.
Awans do włoskiej elity sprawił, że Claudio Ranieri znów poprowadzi swój zespół w Serie A. Kontrakt doświadczonego szkoleniowca obowiązuje bowiem do czerwca 2025 roku.
Piotr Sidorowicz 12 Jun 2023 · 12:50
Źródło: Twitter