Piękny gol dla Anglii w półfinale kobiecego Euro. Szwedki pogrążone strzałem piętą [WIDEO]

Reprezentacja Anglii awansowała do finału kobiecych mistrzostw Europy. Gospodynie turnieju w półfinale rozbiły Szwedki aż 4:0.
Angielki objęły prowadzenie w 34. minucie, gdy do siatki trafiła Beth Mead. Na 2:0 krótko po rozpoczęciu drugiej połowy podwyższyła Lucy Bronze.
Ozdobą meczu był trzeci gol dla Anglii, który ostatecznie pogrążył Szwedki. Pierwsze uderzenie Alessii Russo sparowała jeszcze bramkarka, ale przy poprawce była bezradna. Russo pokonała ją strzałem piętą.
Angielki ustaliły wynik w 77. minucie. Do bramki trafiła Francesca Kirby.
W środę reprezentacja Anglii pozna rywala w finale. O awans powalcza Niemki i Francuzki.
Anglia - Szwecja 4:0

(Mead 34, Bronze 48, Russo 68, Kirby 76)
Marcin Karbowski26 Jul 2022 · 22:49