Piękny gol przewrotką w meczu Brazylii. "Canarinhos" sensacyjnie stracili punkty [WIDEO]

Brazylia straciła pierwsze punkty w eliminacjach do mistrzostw świata. "Canarinhos" niespodziewanie zremisowali 1:1 z Wenezuelą.
Fernando Diniz zdecydował się wystawić na ten mecz galowy skład. Od pierwszej minuty na boisku pojawili się m.in. Neymar, Vinicius Junior, Rodrygo czy Bruno Guimaraes.
W pierwszej połowie Brazylijczycy nie zdołali jednak stworzyć większego zagrożenia pod bramką Rafaela Romo. Wysoki procent posiadania piłki nie przełożył się na liczbę stworzonych sytuacji.
Dopiero po przerwie gospodarze objęli prowadzenie. Gabriel Magalhaes wykorzystał centrę Neymara z rzutu rożnego i trafił do siatki.
Później Diniz zdecydował się przeprowadzić kilka zmian. Na murawie zameldowali się Gabriel Jesus, Matheus Cunha, Gerson i Andre. Roszady te nie wpłynęły pozytywnie na grę Brazylii.
W 85. minucie Wenezuela doprowadziła do remisu. Eduard Bello popisał się pięknym uderzeniem przewrotką po dograniu Jeffersona Savarino.
Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:1. Brazylia zajmuje obecnie drugie miejsce w południowoamerykańskiej strefie eliminacji. Liderem tabeli pozostaje Argentyna z kompletem punktów.
Podczas aktualnie trwającego zgrupowania "Canarinhos" rozegrają jeszcze jeden mecz. W nocy z 17 na 18 października Neymar i spółka zmierzą się na wyjeździe z Urugwajem.
Adam Kłos13 Oct 2023 · 10:05
Źródło: Twitter