Piękny gol w derbach Katalonii! Obrońca idealnie huknął z powietrza [WIDEO]

Girona wygrała z Espanyolem 2:1 w 27. kolejce ligi hiszpańskiej. Ozdobą derbów Katalonii było trafienie Arnau Martineza.
Pierwsza połowa tego meczu nie obfitowała w wielkie emocje. Obie drużyny miały problem z tworzeniem sobie groźnych sytuacji. Strzały Taty'ego Castellanosa i Wiktora Cygankowa nie zakończyły się sukcesem.
W 53. minucie Arnau Martinez w efektownym stylu otworzył wynik spotkania. Prawy obrońca zebrał piłkę po rzucie wolnym, podbił ją sobie prawą nogą, po czym huknął lewą, zdobywając piękną bramkę.
Dla Martineza był to już trzeci gol w tym sezonie ligowym. Do tego 19-latek zanotował jeszcze dwie asysty.
W 74. minucie nastąpiła odpowiedź Espanyolu. Martin Braithwaite wykorzystał podanie Javiego Puado i doprowadził do remisu.
Decydujący cios w tym meczu zadali gospodarze. W 88. minucie Christian Stuani zamienił rzut karny na bramkę, zapewniając drużynie komplet punków.
Po zwycięstwie Girona zajmuje 10. miejsce w tabeli, a Espanyol 17. W następnej kolejce ekipa z Estadio Municipal de Montilivi zagra na wyjeździe z Barceloną. Z kolei "Papużki" czeka rywalizacja przeciwko Athletikowi.
Adam Kłos01 Apr 2023 · 16:02