Piękny gol z rzutu wolnego i zwycięstwo Pogoni Szczecin. Kapitan "Portowców" trafił w samo okienko [WIDEO]

Pogoń Szczecin w drugim z niedzielnych meczów 8. kolejki PKO Ekstraklasy wygrała 2:1 z Koroną Kielce. Ozdobą spotkania był gol Damiana Dąbrowskiego, który z rzutu wolnego nie dał żadnych szans bramkarzowi.
Pogoń nie mogła wyobrazić sobie lepszego początku spotkania w Kielcach. Już w piątej minucie "Portowcy" wyszli na prowadzenie za sprawą kapitalnego strzału Damiana Dąbrowskiego. Pomocnik przymierzył z rzutu wolnego i trafił w samo okienko.
Nieco ponad kwadrans później odpowiedziała Korona, ale Deja posłał piłkę obok słupka. Pogoń w pierwszej połowie miała kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Efektem był kolejny gol.
Tym razem Kamil Grosicki znakomicie obsłużył Kacpra Smolińskiego, który dopełnił formalności z najbliższej odległości. Niewiele brakowało, aby jeszcze przed przerwą beniaminek złapał kontakt, lecz Danek po dośrodkowaniu z rzutu rożnego trafił tylko w poprzeczkę.
Na początku drugiej części spotkania "Portowcy" mogli zadać kolejny cios. Luka Zahović trafił nawet do siatki, ale po długiej analizie VAR okazało się, że snajper był na minimalnym spalonym.
Korona natychmiast odpowiedziała i tym razem była to odpowiedź skuteczna. Kontaktowego gola strzelił Dawid Błanik. Od tego momentu to Korona dominowała na murawie, dążąc do remisu.
Gospodarzom zabrakło jednak skuteczności. Sewerzyński uderzył tuż obok słupka, dwukrotnie szczęścia próbował też Kiełb. Za pierwszym razem zatrzymał go Stipica, za drugim zawodnik Korony trafił w słupek z rzutu wolnego.
Ostatecznie mimo aż sześciu doliczonych minut Pogoń zdołała utrzymać do końca prowadzenie 2:1 i odniosła piąte zwycięstwo w rozgrywkach. Dzięki temu awansowała na trzecie miejsce w tabeli. Do liderującej Legii traci jeden punkt.
Maciej Pietrasik04 Sep 2022 · 16:58