Pierwsze polskie gole w 2023 roku. Osiem bramek na noworocznym treningu Cracovii [WIDEO]

Screen z YT
Noworoczny trening to tradycja Cracovii, która co 12 miesięcy organizuje mecz między rezerwami i pierwszą drużyną. Tegoroczne spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu z PKO Ekstraklasy 5:3.
Obecny sezon wygląda nieco inaczej niż poprzednie ze względu na mundial w Katarze. Mimo sporych zmian w terminarzu zmianie nie uległa jedna tradycja - Cracovia zorganizowała noworoczny trening.
"Pasy" 1 stycznia co roku mierzą się w sparingu z klubowymi rezerwami. Gościem honorowym tegorocznego treningu był Mieczysław Kolasa, były piłkarz Cracovii i mistrz Polski, który jeszcze w styczniu skończy 100 lat.
Obie połowy spotkania trwały po 30 minut i to rezerwy jako pierwsze wyszły na prowadzenie. Autorem pierwszego polskiego gola w 2023 roku był Tomasz Bała. Bramka padła o 12:18.
Na to trafienie odpowiedział Michał Rakoczy, ale do przerwy to drugi zespół Cracovii prowadził 2:1. Karola Niemczyckiego pokonał Filip Balaj, który wcześniej otrzymał zielone światło na szykanie nowego pracodawcy.
Druga część spotkania należała już do zespołu z PKO Ekstraklasy. Dublet skompletował Rakoczy. Odpowiedział na to Sebastian Strózik, który wykorzystał rzut karny.
Ostatecznie pierwsza drużyna "Pasów" wygrała 5:3. Najpierw do siatki trafił Marcin Budziński, a później na listę strzelców wpisali się jeszcze Paweł Jaroszyński oraz Patryk Makuch.

Cracovia 5-3 Cracovia II

Bramki: Michał Rakoczy 18', 39', Marcin Budziński 56', Paweł Jaroszyński 58', Patryk Makuch 60' - Tomasz Bała 11', Filip Balaj 27', Sebastian Strózik 46' (k.)
Maciej Pietrasik01 Jan 2023 · 14:36