Pierwsze trofeum Muellera w nowym klubie. Stał się najlepszy w historii

Pierwsze trofeum Muellera w nowym klubie. Stał się najlepszy w historii
screen
Thomas Mueller popisał się w czwartkowym finale play-offów o mistrzostwo Kanady. Jego Vancouver Whitecaps pokonało Vancouver FC 4:2, a sam Niemiec dołożył do tego sukcesu cegiełkę.
Wystarczyły zaledwie dwa miesiące, by Thomas Mueller wygrał swoje pierwsze trofeum z nowym klubem. Mowa oczywiście o tytule mistrzowskim za kanadyjską Championship. W ten czwartek odbył się finał play-offów, w którym zmierzyły się ze sobą dwie drużyny z tego samego miasta - Vancouver Whitecaps i Vancouver FC.
Dalsza część tekstu pod wideo
Oczywistym faworytem był zespół Whitecaps, co tylko potwierdziło się na samym początku spotkania. W ciągu pierwszych 10 minut zdążył on strzelić dwa gole.
Przy obu trafieniach udział miał Mueller. W piątej minucie Niemiec asystował przy bramce Aliego Ahmeda, zaś kolejne pięć minut później wykorzystał przyznany jego drużynie rzut karny.
Co ciekawe, gol z "jedenastki" był dla 36-latka trafieniem numer 300. w karierze. To nie był jednak koniec emocji w tym meczu. W 35. minucie Vancouver FC strzeliło gola kontaktowego, lecz zaledwie minutę później Whitecaps podwyższyło prowadzenie na 3:1. Wspomniany wcześniej Ali Ahmed skompletował dublet.
W drugiej połowie bramkę na 4:1 zdobył Ryan Gauld. W 85. minucie drugiego gola dla VFC strzelił Nicolas Mezquida, lecz było już za późno na odrabianie strat. Tytuł mistrza Kanady trafił do Whitecaps.
Dla Thomasa Muellera było to 35. trofeum w karierze. Tym samym stał się on najbardziej utytułowanym niemieckim piłkarzem w historii.
Adam - Kowalczyk
Adam Kowalczyk02 Oct · 11:24
Źródło: własne

Przeczytaj również