Pierwsze zwycięstwo ŁKS-u Łódź! Beniaminek lepszy od Cracovii [WIDEO]

Dziurek / Shutterstock.com
Cracovia przegrała z ŁKS-em Łódź 1:2 (0:1). To pierwsze zwycięstwo łódzkiego beniaminka w nowym sezonie Ekstraklasy.
Kibice zgromadzeni na stadionie w Krakowie na pierwszą dobrą akcję musieli czekać do 15. minuty. Wtedy technicznym strzałem popisał się Rafael Lopes, ale piłka trafiła w słupek.
Chwilę później odpowiedzieli goście - i to odpowiedzieli bardzo skutecznie. Daniel Ramirez dostarczył piłkę Łukaszowi Sekulskiemu, który dobrze odnalazł się w sytuacji bramkowej i umieścił piłkę w siatce.
Na wydarzenia boiskowe bardzo szybko zareagował Michał Probierz. Szkoleniowiec krakowskiego klubu bardzo szybko ściągnął z murawy Kamila Pestkę.
Kilka minut po przerwie prowadzenie ŁKS-u mógł podwyższyć Ramirez, ale Michal Pesković obronił strzał, a także dobitkę. Co nie udało się wtedy, udało się parę chwil później.
W polu karnym Cracovii Michal Siplak zagrał piłkę ręką, a sędzia Szymon Marciniak wskazał na wapno. Jedenastkę na gola zamienił Maksymilian Rozwandowicz.
Dziesięć minut przed przerwą Adrian Klimczak mógł zdobyć trzecią bramkę dla ŁKS-u, ale golkiper gospodarzy poradził sobie z jego strzałem.
W doliczonym czasie gry Cracovia zdołała strzelić gola kontaktowego. Na listę strzelców wpisał się Sergiu Hanca, który strzałem z woleja z 16 metrów pokonał bramkarza gości.
Ostatecznie ŁKS Łódź wygrał 2:1.