Pierwszy taki gol od 12 lat! Trafienie rzadkiej urody w Serie A, niesamowity wyczyn obrońcy [WIDEO]

Źródło: Twitter / @ELEVENSPORTSPL
Niesamowitym wyczynem popisał się w niedzielę Lorenzo De Silvestri. Obrońca strzelił bramkę głową w sposób, którego na boiskach Serie A nie widziano od przeszło dekady.
Starcie Bologny z Frosinone od początku toczyło się pod dyktando gospodarzy ze Stadio Renato Dall'Ara. W 19. minucie pierwszą bramkę zdobył Lewis Ferguson. Trzy minuty później padło kolejne trafienie.
Lorenzo De Silvestri strzelił gola w nieprawdopodobnym stylu. Po wrzutce z lewej strony boiska bramkarz Frosinone, Stefano Turati, wypiąstkował piłkę przed pole karne. Dopadł do niej włoski obrońca.
35-letni weteran nie wahał się i uderzył na bramkę przyjezdnych zza "szesnastki" popularnym "szczupakiem". Futbolówka przeleciała nad zbierającym się z murawy golkiperem i wpadła do siatki.
- Pierwszy gol strzelony głową zza pola karnego w Serie A od bramki Gennaro Gattuso w meczu z Cagliari w 2011 roku. Latający Lorenzo De Silvestri - napisał w mediach społecznościowych komentator Eleven Sports, Piotr Dumanowski, zamieszczając nagranie z niewiarygodnego wyczynu.
Po przerwie Frosinone zmniejszyło straty dzięki golowi Matiasa Soule z rzutu karnego. Argentyński snajper nie dał zachować Łukaszowi Skorupskiemu czystego konta. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1.
Dzięki wygranej Bologna z dorobkiem 14 punktów zajmuje ósmą lokatę w tabeli włoskiej ekstraklasy. Z kolei Frosinone okupuje 12. pozycję. Podopieczni Eusebio Di Francesco zgromadzili na razie 12 oczek.
Michał Boncler22 Oct 2023 · 21:52
Źródło: Twitter