"Piłka nożna jest naprawdę globalna". Infantino potwierdził gospodarza MŚ 2034

"Piłka nożna jest naprawdę globalna". Infantino potwierdził gospodarza MŚ 2034
Jose Breton- Pics Action / Shutterstock.com
Gianni Infantino potwierdził wybór gospodarza mistrzostw świata w 2034 roku. Szef FIFA opublikował specjalny wpis w mediach społecznościowych.
Mistrzostwa świata są u progu rewolucji. Od najbliższej edycji w turnieju będzie uczestniczyć aż 48 reprezentacji, które w sumie rozegrają 104 mecze.
Dalsza część tekstu pod wideo
Pierwszy mundial po zmianach zorganizują Kanada, Meksyk i Stany Zjednoczone. Kolejny - Hiszpania, Portugalia, Maroko oraz Urugwaj, Argentyna i Paragwaj. Dziś okazało się, że jedynym kandydatem do przyjęcia mundialu w 2034 roku jest Arabia Saudyjska. Z możliwości ubiegania się o turniej zrezygnowała Australia.
Żadnego zwrotu w tej sprawie nie będzie, o czym świadczy treść ostatniego wpisu Gianniego Infantino w mediach społecznościowych. Saudyjczycy mogą już czuć się gospodarzami mistrzostw.
- Największe show na ziemi zorganizują Kanada, Meksyk i Stany Zjednoczone z Ameryki Północnej w 2026 roku. Kolejne mistrzostwa odbędą się w Afryce (Maroko) i Europie (Portugalia i Hiszpania) z trzema meczami w Ameryce Południowej (Argentyna, Paragwaj i Urugwaj) w 2030 roku oraz w Azji (Arabia Saudyjska) w 2034 roku. Trzy edycje, pięć kontynentów, dziesięć krajów zaangażowanych w organizację - dzięki temu piłka nożna jest naprawdę globalna! - cieszy się Infantino na Instagramie.
- Piłka nożna łączy świat jak żaden inny sport, a mistrzostwa świata to idealne przesłanie jedności i integracji, a także ilustracja tego, w jaki sposób różne kultury mogą być razem i lepiej się rozumieć - dodał Szwajcar.
Gianni Infantino Insta
screen
Redakcja meczyki.pl
Marcin Karbowski31 Oct 2023 · 20:22
Źródło: Instagram

Przeczytaj również