Piłkarskie jaja w barażach o Ekstraklasę! Komedia pomyłek i niewiarygodny gol w Niecieczy [WIDEO]

Screen z Twittera
Na niedzielę zaplanowano finał tegorocznych baraży o PKO Ekstraklasę. W drugiej części spotkania kuriozalnego samobója zaliczył Andrej Kadlec. Termalica popełniła serię błędów we własnym polu karnym.
Piłkarze z Niecieczy w przeszłości grali już w najwyższej klasie rozgrywkowej. Ostatnio spędzili w niej zaledwie jeden sezon. W rozgrywkach 2021/2022 byli beniaminkiem i zajęli 16. miejsce w tabeli.
W efekcie znów musieli walczyć o awans w Fortuna 1 Lidze. Sezon zasadniczy zakończyli na trzecim miejscu w tabeli. W pierwszej rundzie baraży pewnie pokonali Stal Rzeszów.
Niedzielne starcie z Puszczą Niepołomice było jednak dla "Słoników" zdecydowanie trudniejsze. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis. Dużo więcej działo się w drugiej połowie.
Na początku tej części spotkania na listę strzelców wpisał się Poznar, lecz szybko odpowiedział na to Siemaszko. W 61. minucie Puszcza sensacyjnie wyszła na prowadzenie.
Zawodnicy z Niepołomic wykorzystali serię kuriozalnych pomyłek rywali w polu karnym. Najpierw skutku nie przyniosła ofiarna próba interwencji w wykonaniu Putiwcewa, a później fatalnie zachował się Kadlec. Czech po zagraniu ze strony Kidricia skiksował i wpakował piłkę do własnej bramki.
Ostatecznie Puszcza po dogrywce wywalczyła awans do PKO Ekstraklasy. Piłkarze z Niepołomic finalnie wygrali w Niecieczy z Termalicą 3:2. Więcej na temat spotkania możecie przeczytać TUTAJ.
Maciej Pietrasik11 Jun 2023 · 19:40