Piłkarz Legii Warszawa zagrał dla dwóch klubów w... jednej kolejce. Kuriozalna sytuacja w Ekstraklasie

Piłkarz Legii zagrał dla dwóch klubów w... jednej kolejce. Kuriozalna sytuacja w Ekstraklasie
Marta Badowska / pressfocus
Zawodnik Stali Mielec, Igor Strzałek, zanotował bardzo nietypowy wyczyn. Młody piłkarz zagrał w tej samej kolejce dla dwóch różnych klubów Ekstraklasy.
Stal Mielec pokonała w środę ŁKS Łódź 1:0. Bohaterem gospodarzy został Ilia Szkurin. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy starcia zdobył on bramkę na wagę kompletu punktów.
Mecz rozgrywany w Mielcu od pierwszych minut rozpoczął Igor Strzałek. 20-letni pomocnik spędził na murawie lekko ponad godzinę gry.
Jak przekazał profil EkstraStats, przy okazji tego pojedynku piłkarz Stali Mielec zanotował bardzo nietypowe osiągnięcie. Mecz z ŁKS-em Łódź był dla Strzałka już jego drugim występem w 17. kolejce Ekstraklasy.
Po raz pierwszy piłkarz zagrał w tej serii gier 3 grudnia 2023 roku. Legia Warszawa rywalizowała wówczas z Zagłębiem Lubin. Mecz ten zakończył się triumfem stołecznego zespołu 3:0. Strzałek spędził na murawie 12 minut. Na niespełna kwadrans przed końcem gry zmienił on Josue.
W trakcie zimowego okna transferowego 20-latek przeniósł się z Legii do Stali. W ekipie z Mielca będzie on występował na zasadzie wypożyczenia aż do końca trwających rozgrywek Ekstraklasy.
Podczas bieżącego sezonu Strzałek rozegrał 14 spotkań i zdobył w nich jedną bramkę.