Piłkarz Interu wychwala Marciniaka. Przyznał, za co go ceni
Szymon Marciniak poprowadzi wtorkowy mecz Interu Mediolan z FC Barceloną w półfinale Ligi Mistrzów. Polskiego arbitra mocno chwalił Alessandro Bastoni.
W minioną środę oba zespoły stworzyły znakomite widowisko w stolicy Katalonii. W pierwszym meczu padł remis 3:3 i przed rewanżem sprawa awansu pozostaje otwarta.
Mecz w Mediolanie jako sędzia główny poprowadzi Szymon Marciniak. Polak wciąż należy do grona najlepszych arbitrów świata i jest ceniony przez UEFA.
Hiszpańskie media poświęciły arbitrowi sporo miejsca. Przypomniano kontrowersje z meczu Realu Madryt z Bayernem Monachium w sezonie 2023/2024.
O wybór arbitra zapytano Alessandro Bastoniego. Piłkarz Interu nie kryje, że ceni Marciniaka i nie zmieni się to niezależnie od wyniku wtorkowego meczu.
- Marciniak sędziował nam już wiele razy. Niezależnie od wyniku, jaki padnie we wtorkowym meczu, nadal będę go bardzo cenił, ponieważ ma twardą rękę i można z nim rozmawiać na boisku - podkreślił Bastoni.
Polski arbiter ma już na koncie finał Champions League z sezonu 2022/2023. Grał nim zresztą właśnie Inter, który uległ w meczu o tytuł Manchesterowi City.