Piłkarz przyjął rosyjskie obywatelstwo. Wywołał oburzenie. "Nie powiem nic złego na ten kraj"

Piłkarz przyjął rosyjskie obywatelstwo. Wywołał oburzenie. "Nie powiem nic złego na ten kraj"
Jelena Afonina/PressFocus
Jeden z zawodników występujących na co dzień w Achmacie Grozny podjął decyzję o przyjęciu rosyjskiego obywatelstwa. W mediach społecznościowych wywołało to olbrzymią falę krytyki.
Na początku lutego 2023 roku świat obiegła informacja na temat nadania rosyjskiego obywatelstwa jednemu z reprezentantów Brazylii. Po kilku latach występów w barwach Zenitu Sankt Petersburg na taki ruch zdecydował się Malcom, który obecnie jest graczem Al-Hilal.
Dalsza część tekstu pod wideo
Jak się okazuje, drogą obraną przez 26-latka poszedł również inny piłkarz mający w swoim dorobku występy dla rosyjskiego klubu. Wraz z pozytywnym rozpatrzeniem złożonego wniosku rosyjskie obywatelstwo otrzymał również Mohamed Konate.
Urodzony w Burkina Faso napastnik występuje w Rosji od czterech lat. W 2019 roku zasilił szeregi zespołu FK Chimki. Dobra dyspozycja rosłego napastnika sprawiła, że dwa sezony później trafił on na listę życzeń Achmatu Grozny, gdzie występuje aż do dziś.
Długi staż w lidze rosyjskiej sprawił, że już kilka miesięcy temu 25-letni zawodnik złożył wniosek o otrzymanie tamtejszego obywatelstwa. Kwestia jego nadania była o tyle prosta, że żoną piłkarza jest Rosjanka. Jakiś czas temu na świat przyszła też ich córka, dzięki czemu cały proces był formalnością.
W sieci pojawiło się sporo słów krytyki, który były następstwem nieoczekiwanej decyzji gracza. Oliwy do ognia dolała ponadto jego wypowiedź. Jak stwierdził kilka miesięcy wcześniej Konate, przyjęcie rosyjskiego obywatelstwa będzie najlepszą decyzją w życiu.
- Mój agent powiedział, że mogę dostać rosyjski paszport? Nie ma nic lepszego. Uzyskanie obywatelstwa rosyjskiego wydaje się możliwe. Wszystko mi odpowiada w Rosji i dobrze się tutaj czuję. Nie powiem nic złego na ten kraj. Wszystko na najwyższym poziomie - stwierdził podczas kwietniowej rozmowy dla "RB Sport" napastnik Achmatu.
Mohamed Konate był regularnie powoływany do reprezentacji Burkina Faso. Do tej pory na jego koncie znalazło się 16 spotkań oraz dwie bramki. Swój ostatni mecz rozegrał jednak w 2022 roku.
Redakcja meczyki.pl
Piotr Sidorowicz 28 Aug 2023 · 11:10
Źródło: RB Sport

Przeczytaj również