Piłkarz Realu Madryt oskarżony o powiązania z organizacją terrorystyczną. Stanowcza reakcja zawodnika

Piłkarz Realu Madryt oskarżony o powiązania z organizacją terrorystyczną. Stanowcza reakcja zawodnika
Alberto Gardin / pressfocus
Niemiecki dziennikarz, Julian Reichelt, oskarżył Antonio Ruedigera o powiązania z organizacją ISIS. Piłkarz Realu Madryt podjął przeciwko niemu kroki prawne.
Aktualnie muzułmanie obchodzą Ramadan. W trakcie jego trwania od wschodu do zachodu słońca obowiązuje ich ścisły post. Tegoroczny Ramadan rozpoczął się 10 marca i potrwa do 9 kwietnia.
Dalsza część tekstu pod wideo
Jednym z piłkarskich wyznawców islamu jest Antonio Ruediger. Około dwa tygodnie temu Niemiec za pośrednictwem Instagrama udostępnił zdjęcie, na którym znajduje się na dywanie modlitewnym i jest ubrany w białą szatę.
Na publikację piłkarza Realu Madryt zareagował były redaktor BILD-a, Julian Reichelt. Dziennikarz nawiązał do gestu wykonanego przez zawodnika i oskarżył go o powiązania z organizacją terrorystyczną, ISIS.
- Ten gest jest używany przez terrorystów od dwóch dekad. Bez wątpienia stało się to pozdrowieniem ISIS i islamistycznych morderców na całym świecie. Ludzi, którzy mordowali w Berlinie i sprowadzili na świat katastrofę oraz niezmierzone cierpienie. Niemiecki Urząd Ochrony Konstytucji postrzega podniesiony palec jako oznakę radykalizacji islamistów. Minister spraw wewnętrznych nazywa ten gest "niedopuszczalnym". Każdy, kto go pokazuje, świadomie pozdrawia fanatyków. To normalizacja okropnej ideologii, która opanowała zdecydowanie za dużo przestrzeni w tym kraju - przekazał Reichelt na Twitterze.
Wpis Reichelta nie umknął uwadze Ruedigera. Piłkarz Realu Madryt złożył skargę karną do berlińskiej prokuratury, w której stwierdzono, że dziennikarz dopuścił się "oszczerstwa podżegającego do zniewagi i buntu".
Na całą sytuację zareagował również Niemiecki Związek Piłki Nożnej (DFB). Organ zawiadomił Centralne Biuro ds. Zwalczania Przestępczości Internetowej (ZIT) Prokuratury we Frankfurcie.
Antonio Ruediger, 26.02.2024
Alberto Gardin / pressfocus
Redakcja meczyki.pl
Filip Węglicki26 Mar · 07:33
Źródło: Twitter

Przeczytaj również