Piłkarze FC Nantes lepsi od Toulouse FC

manuel, wikipedia
Zawodnicy FC Nantes pokonali przed własną publicznością Toulouse FC 2:1 (1:0) w niedzielnym meczu 15. kolejki francuskiej ekstraklasy.
Gospodarze objęli prowadzenie w tym spotkaniu w 43. minucie. Wówczas sędzia podyktował rzut karny, a jedenastkę na gola zamienił Abdoulaye Toure.
Po zmianie stron "Kanarki" powiększyły przewagę. W 53. minucie Ludovic Blas wykorzystał dośrodkowanie Mosesa Simona i pewnym uderzeniem pokonał golkipera rywali.
W szóstej minucie doliczonego czasu gry przyjezdni zdołali zdobyć bramkę honorową, gdy z rzutu karnego skutecznie trafił Aaron Iseka Leya.
Podopieczni Christiana Gourcuffa mają na koncie 23 punkty i zajmują 6. miejsce w tabeli, z kolei drużyna, którą prowadzi Antoine Kombouare z dorobkiem 12 "oczek" plasuje się na ostatniej, 20. pozycji.