Piotr Stokowiec wraca do Ekstraklasy! Znany szkoleniowiec zaprezentowany w nowym klubie

Piotr Stokowiec wraca do Ekstraklasy! Znany szkoleniowiec zaprezentowany w nowym klubie
lkslodz.pl
Piotr Stokowiec po blisko rocznej przerwie znów zasiądzie na ławce klubu z PKO Ekstraklasy. Jeden z ligowych beniaminków podpisał kontrakt ze szkoleniowcem. Umowa obowiązuje do końca sezonu.
Kibice ŁKS-u Łódź z pewnością nie tak wyobrażali sobie powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej. Ich drużyna przegrała aż osiem z dotychczasowych jedenastu spotkań.
Dalsza część tekstu pod wideo
Ostatnia porażka z Radomiakiem przelała czarę goryczy, jeśli chodzi o Kazimierza Moskala. Dotychczasowy opiekun beniaminka w środę został zwolniony ze stanowiska.
W mediach przewijały się nazwiska Piotra Stokowca oraz Leszka Ojrzyńskiego. Ten pierwszy rzeczywiście dogadał się z władzami ŁKS-u i został nowym trenerem klubu.
Podpisał umowę, która obowiązuje do końca sezonu 2023/2024. W nowej roli zadebiutuje 21 października, gdy jego drużyna zmierzy się z Lechem Poznań.
- Czuję ekscytację. Wracam na ławkę trenerską, w dodatku do wielkiego klubu, jakim jest ŁKS. 115 lat historii, piękny stadion, żywiołowi kibice, więc to zaszczyt dla mnie, a przy okazji duże wyzwanie i odpowiedzialność. Cieszę się ogromnie, że będę reprezentował barwy ŁKS-u. I oczywiście zdaję sobie sprawy z powagi sytuacji. Byłem zresztą już w podobnej i wierzę, że razem osiągniemy cel - powiedział Stokowiec w rozmowie z oficjalną stroną klubu.
- Nie zamierzam opowiadać żadnych niestworzonych historii. Na pewno będę chciał wprowadzić kilka korekt, jeśli chodzi o organizację gry i oczywiście wprowadzić także swój pomysł. Jestem nastawiony na ciężką pracę i zależy mi na konkretach. Jesteśmy w takiej sytuacji, że potrzebujemy prostszych rozwiązań, bo to może przynieść efekt - podkreślił.
Redakcja meczyki.pl
Maciej Pietrasik12 Oct 2023 · 16:07
Źródło: lkslodz.pl

Przeczytaj również