Piotr Zieliński na celowniku czołowego klubu Serie A! Reprezentant Polski bohaterem głośnego transferu?

Piotr Zieliński na celowniku czołowego klubu Serie A! Reprezentant Polski bohaterem głośnego transferu?
MB Media / PressFocus
Piotr Zieliński w tym sezonie bardzo dobrze spisuje się w barwach Napoli, ale przyszłość reprezentanta Polski stoi pod znakiem zapytania. "La Gazzetta dello Sport" twierdzi, że piłkarzem mocno interesuje się włoskie Lazio.
Obecna umowa pomocnika z "Azzurrimi" obowiązuje do czerwca 2024 roku. To oznacza, że przyszłego lata neapolitańczycy mogą mieć ostatnią okazję na to, aby sporo zarobić na sprzedaży Zielińskiego.
Dalsza część tekstu pod wideo
Chętnych na usługi reprezentanta Polski nie powinno brakować. Do tej pory media łączyły go przede wszystkim z przenosinami do angielskiej Premier League. Nie jest jednak wykluczone, że piłkarz zostanie w Serie A.
Tak wynika przynajmniej z najnowszych doniesień "La Gazzetta dello Sport". Jak informują tamtejsi dziennikarze, Zieliński znalazł się na radarze rzymskiego Lazio.
Stołeczna drużyna jest obecnie wiceliderem Serie A. Wiele wskazuje na to, że zespół zakwalifikuje się do kolejnej edycji elitarnej Ligi Mistrzów. A wówczas konieczne będą wzmocnienia.
Zieliński miałby zostać jedną z nowych gwiazd drużyny i następcą Sergeja Milinkovicia-Savicia. Ten ostatni od dłuższego czasu łączony jest z innymi drużynami i może być bohaterem głośnego transferu.
W kontekście Polaka spore znaczenie ma też fakt, że trenerem Lazio jest Maurizio Sarri. Włoch doskonale zna Zielińskiego z czasu wspólnej pracy w Napoli i chciałby znów prowadzić 28-latka.
Redakcja meczyki.pl
Maciej Pietrasik23 Mar 2023 · 20:45
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Przeczytaj również