Pistolety odpaliły! Hat-trick Piątka [WIDEO]

Krzysztof Piątek z przytupem kończy sezon. Napastnik zdobył aż trzy gole w rywalizacji z Adaną Demirspor.
Piątek rok temu przeniósł się do ligi tureckiej. Istanbul Basaksehir pozyskał zawodnika, który musiał opuścić Herthę Berlin.
Polak znakomicie odnalazł się nad Bosforem. Po trudnym początku sezonu odzyskał formę i stał się liderem linii ataku w swoim zespole.
28-latek potwierdził klasę w ostatniej kolejce. Już w 6. minucie otworzył wynik meczu z Adaną. Oddał wówczas pewny strzał lewą nogą.
W 13. minucie Piątek skompletował dublet. Tym razem urwał się obrońcom, minął bramkarza rywali i wykończył akcję.
W drugiej połowie Piątek zdobył trzecią bramkę. Tym razem reprezentant Polski wykorzystał rzut karny, doprowadzając do wyniku 5:1. Poza nim na listę strzelców wpisali się Berkay Ozcan, Davidson i Tayfun Aydogan.
W tym sezonie Piątek ma na koncie 17 goli i jedną asystę. Dokonał tego w 36 rozegranych spotkaniach.
Polak pomógł drużynie awansować do eliminacji Ligi Konferencji Europy. Basaksehir zakończy sezon na czwartym miejscu w tabeli.