Piszczek, Błaszczykowski i gol! Nie regulujcie odbiorników [WIDEO]

Piszczek, Błaszczykowski i gol! Nie regulujcie odbiorników [WIDEO]
Źródło: Twitter / @piszczek_lp26
Łukasz Piszczek i Jakub Błaszczykowski pozwolili kibicom przenieść się pamięcią o lata wstecz. Polski duet znów wypracował wspólnego gola.
Przez wiele sezonów Łukasz Piszczek i Jakub Błaszczykowski wypracowali wiele wspólnych bramek dla Borussii Dortmund. Obrońca grał w BVB w latach 2010-2021, a pomocnik - od 2007 do 2016 roku.
Dalsza część tekstu pod wideo
Choć od odejścia Polaków z klubu minęło już sporo czasu, w niedzielę kibice finalistów Ligi Mistrzów mogli ponownie zobaczyć ich na murawie. Wszystko z uwagi na starcie legend BVB z ikonami Celtiku.
W charytatywnym spotkaniu w Glasgow po jednej stronie wystąpili Piszczek i Błaszczykowski, zaś po drugiej zagrał Artur Boruc. Cała trójka może mieć jednak mieszane odczucia po zakończeniu meczu.
Borucowi nie udało się zachować czystego konta. Wpuścił gola Davida Odonkora. Z kolei byli zawodnicy Borussii wypracowali w 86. minucie składną akcję. Piszczek asystował Błaszczykowskiemu, który na raty pokonał Michaela McGoverna. Pozwoliło to jednak wyłącznie zmniejszyć rozmiary porażki.
Choć rezultat nie liczył się aż tak, jak charytatywna zbiórka, ostatecznie Celtic pokonał Borussię 4:2. Trafienia zanotowali: Georgios Samaras, Gary Hooper, Jan Vennegoor of Hesselink i Charlie Mulgrew.
Piszczek zaliczył w Borussii Dortmund 382 występy, w których strzelił 19 goli i zanotował 64 asysty. Z kolei Błaszczykowski zamknął swój dorobek w BVB na 253 meczach, 32 bramkach oraz 52 asystach.

Przeczytaj również