Podopieczni Polaka wygrali w Bundeslidze. Koniec fatalnej serii

Borussia Moenchengladbach odniosła pierwsze zwycięstwo w tym sezonie Bundesligi. Podopieczni Eugena Polanskiego wygrali 4:0 z St. Pauli.
Na początku rozgrywek Borussia cieniowała pod wodzą Gerardo Seoane. W połowie września klub zwolnił Szwajcara, a tymczasowym trenerem został Eugen Polanski.
Były reprezentant Polski nie zaliczył wymarzonego startu na stanowisku. W pierwszych pięciu spotkaniach ligowych jego zespół ugrał dwa punkty.
Zawodnicy z Borussia-Park przełamali się w sobotnim meczu z St. Pauli. W 15. minucie wynik meczu otworzył Haris Tabaković. Akcja zaczęła się od błędu Nikoli Vasilja.
W 40. minucie Tabaković wykorzystał asystę Francka Honorata i skompletowal dublet. Do przerwy zespół Gladbach prowadził różnicą dwóch trafień.
Po zmianie stron zawodnicy St. Pauli nadal byli wyraźnie słabszą stroną. W 75. minucie do siatki trafił Shuto Machino, a wynik ustalił Oscar Fraulo.
Borussia po raz pierwszy od marca zdobyła komplet punktów w Bundeslidze. Zespół Polanskiego zajmuje obecnie 16. miejsce w tabeli.