Nowy gracz na rynku praw do transmisji. Wiemy, która stacja pokaże Ligę Mistrzów [NASZ NEWS]

Nowy gracz na rynku praw do transmisji. Wiemy, która stacja pokaże Ligę Mistrzów [NASZ NEWS]
photo_master2000 / shutterstock.com
Poznaliśmy decyzję dotyczącą podziału praw telewizyjnych europejskich pucharów. Liga Mistrzów i Liga Europy nie będą transmitowane w tej samej stacji.
Od dawna toczyły się spekulacje, czy Champions League pozostanie w rękach "Polsatu", wróci do "Canal+" czy może jednak prawa przejmie inna stacja.
Dalsza część tekstu pod wideo
Od sezonu 2018/19 klubowe zmagania na arenie międzynarodowej są pokazywane w telewizji "Polsat". I to właśnie ta stacja wywalczyła prawa do emisji spotkań Ligi Mistrzów przez kolejne trzy lata.
Liga Europy będzie jednak transmitowana gdzie indziej. Prawa wykupiło szwedzkie przedsiębiorstwo "NENT". Na jej platformie "Viaplay" będą pokazywane również mecze Ligi Konferencji Europy, nowego turnieju, którego pierwsza edycja odbędzie się w sezonie 2021/22.
Wcześniej firma "NENT" uzyskała wyłączne prawo do pokazywania Bundesligi przez cztery nadchodzące sezony. Z kolei liga hiszpańska będzie nadal pokazywana na antenach "Eleven Sports" i "Canal+".
Aktualnie telewizja "Polsat" oferuje sześć kanałów "Polsat Sport Premium", na których transmituje wszystkie spotkania Ligi Mistrzów fazy grupowej i pucharowej.
W obecnym sezonie mecze na antenie "Polsatu Sport Premium" komentują m.in. Bożydar Iwanow, Marcin Feddek, Cezary Kowalski, Artur Wichniarek czy Tomasz Hajto.

Przeczytaj również