Pogoń nadal niepokonana w Szczecinie. Strzał jubilata ozdobą meczu [WIDEO]

Pogoń Szczecin wygrała na własnym terenie z Zagłębiem Lubin. Mecz zakończył się wynikiem 3:0. "Portowcy" pozostają niepokonani na własnym terenie w tym sezonie PKO BP Ekstraklasy, z kolei dla Zagłębia to druga porażka z rzędu.
Zagłębie Lubin do Szczecina przyjechało po dwóch wyjazdowych wygranych z rzędu. „Miedziowi” dobrze zaczęli także spotkanie z Pogonią. W pierwszych 20 minutach Dante Stipica zaliczył kilka kontaktów z piłką, ale nie miał przy tym większych problemów.
Wkrótce do głosu doszli gospodarze. Pogoń Szczecin pierwszy celny strzał oddała w 22 minucie, chwilę później zza pola karnego szczęścia próbował Jean Carlos. Jego strzał trafił prosto w Kacpra Bieszczada, a walka o dobitkę przyniosła tylko rzut rożny.
Wynik meczu w 27 minucie otworzył jubilat, Damian Dąbrowski. Świętujący 30. urodziny kapitan „Portowców” pięknym, technicznym strzałem z dystansu pokonał Bieszczada. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i zatrzepotała w siatce.
Przed przerwą mógł odpowiedzieć jeszcze Rafał Adamski, który chwilę wcześniej doznał urazu głowy, ale jego strzał w środek bramki wybił Stipica.
Po zmianie stron Pogoń kontrolowała grę, starając się raz po raz podwyższyć prowadzenie. Cel udało się osiągnąć w 62 minucie. Pontus Almqvist w polu karnym ściągnął na siebie uwagę obrońców, po czym oddał piłkę do Kamila Grosickiego. Popularny „Grosik” bez problemów pokonał Bieszczada. Po minucie było już 3:0. Tym razem to sam Almqvist trafił siatki, zabierając w łatwy sposób piłkę Bartoszowi Kopaczowi.
W 70 minucie ogryźć się starali piłkarze Zagłębia Lubin. Damjan Bohar nie zdołał jednak pokonać Stipicy, a poprawka kolegów z zespołu daleka była od ideału. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Pogoń dopisała kolejny trzy "oczka" do swojego dorobku.
Marcin Przesmycki27 Aug 2022 · 19:26