Pogoń Szczecin nie dała rady! "Portowcy" nie zagrają w europejskich pucharach [WIDEO]

Pogoń Szczecin nie zagra w fazie grupowej Ligi Konferencji. W rewanżowym starciu drugiej rundy eliminacji "Portowcy" przegrali 0:1 z NK Osijek.
W pierwszym spotkaniu padł bezbramkowy remis. Dziś wynik dwumeczu otworzył Laszlo Kleinheisler.
Węgier wykorzystał znakomite zagranie z prawego skrzydła. 27-latek pewnym strzałem pokonał Dante Stipicę.
W drugiej połowie Pogoń ruszyła do odrabiania strat. Najpierw w 57. minucie strzał Kacpra Kozłowskiego został obroniony przez Ivicę Jusevicia. Później bramkarza wyręczyli obrońcy, którzy zablokowali uderzenie Piotra Parzyszka. Także Kamil Drygas nie zdołał przebić się przez zaporę ustawioną przez piłkarzy chorwackiej drużyny.
Ostatecznie zespół NK Osijek dowiózł jednobramkowe prowadzenie do ostatniego gwizdka i awansował dalej. W III rundzie eliminacji na Chorwatów czeka już CSKA Sofia. Była to pierwsza porażka polskiej drużyny w tegorocznych eliminacjach europejskich pucharów.
Adam Kłos29 Jul 2021 · 22:54