Pokaz siły PSG. Mbappe tylko obserwował demolkę w Ligue 1 [WIDEO]

Screen z X
Piłkarze Paris Saint-Germain na koniec niedzielnych zmagań w 30. kolejce Ligue 1 rozbili aż 4:1 Olympique Lyon. Wszystkie bramki padły jeszcze w pierwszej połowie.
Luis Enrique w niedzielny wieczór zostawił na ławce rezerwowych Kyliana Mbappe. PSG rozpoczęło jednak spotkanie z Lyonem idealnie - od dwóch błyskawicznych goli.
Najpierw pechową interwencję zaliczył Nemanja Matić, który pokonał własnego bramkarza. Chwilę później kolejny cios zadał Lucas Beraldo, który wykorzystał dogranie Bradleya Barcoli.
Na początku trzeciego kwadransa gry PSG znów cieszyło się z gola. Po dośrodkowaniu Achrafa Hakimiego całą akcję wykończył Goncalo Ramos.
Lyon zdołał odpowiedzieć za sprawą Ernesta Nuamaha. Piłka przeszła po rękach Gianluigiego Donnarummy i zatrzepotała w siatce. Wcale nie był to jednak koniec emocji w pierwszej połowie.
Jeszcze przed przerwą PSG cieszyło się bowiem z czwartego gola. Dublet skompletował Ramos, który wślizgiem wpakował piłkę do siatki po zagraniu Marco Asensio.
O ile w pierwszej części spotkania paryżanie całkowicie dominowali nad rywalami, to po przerwie gospodarze prezentowali się już znacznie słabiej. Lyon miał kilka okazji do zmniejszenia strat.
Nieskutecznością raził jednak Rayan Cherki. Luis Enrique zdecydował się na kilka zmian, lecz Mbappe pozostał na ławce. Francuski gwiazdor w drugiej połowie nie miał zbyt wielu powodów do większych emocji.
Mistrzowie Francji wygrali 4:1 i umocnili się na pozycji lidera Ligue 1. W tej chwili mają już 11 punktów przewagi nad AS Monaco.
Maciej Pietrasik21 Apr · 22:52