Pokonali Chorwację, nie dali rady na Cyprze. Spora niespodzianka w eliminacjach do mistrzostw świata [WIDEO]

Reprezentacja Słowenii przegrała 0:1 z Cyprem w jednym z pierwszych wtorkowych meczów w eliminacjach do mistrzostw świata. Przed wpadką uchronili się Serbowie, którzy wygrali 2:1 z Azerbejdżanem.
Walka o miejsce na mundialu w Katarze rozpoczęła się znakomicie dla Słoweńców. Wygrana z Chorwacją dała im cenne trzy punkty, ale w kolejnym meczu przyszła przegrana z Rosją.
Dziś reprezentacja Słowenii znacznie oddaliła się od wyjazdu na mistrzostwa świata. Na wyjeździe dość niespodziewanie okazała się słabsza od Cypru.
Jedynego gola w tym spotkaniu strzelił Ioannis Pittas. Napastnik znakomitym zwodem minął dwóch obrońców rywali i uderzeniem pod poprzeczkę nie dał szans Janowi Oblakowi.
Dzięki wygranej Cypr awansował na drugie miejsce w grupie H. Prowadzą Rosjanie, którzy jako jedyni odnieśli dwa zwycięstwa, a dziś wieczorem zmierzą się ze Słowacją.
W grupie A drugi mecz w eliminacjach wygrali Serbowie. Ekipa z Bałkanów niedawno urwała punkty Portugalii, a dziś uporała się z Azerbejdżanem.
Wynik w pierwszej połowie otworzył Aleksandar Mitrović, który wykorzystał dogranie Dusana Tadicia. Po przerwie do wyrównania doprowadził Emin Mahmudov, wykorzystując rzut karny.
Przez długi czas wiele wskazywało na to, że również w Baku dojdzie do niespodzianki. Ostatecznie dublet ustrzelił jednak Mitrović, który w całych eliminacjach ma już pięć bramek.
Dzięki temu Serbowie wygrali 2:1 i są liderami grupy. Portugalia będzie mogła odpowiedzieć wieczorem - zmierzy się z Luksemburgiem.