Polacy dalej od mistrzostw świata. Świetny początek nie wystarczył do zwycięstwa [WIDEO]

Polscy futsaliści oddalili się od występu w mistrzostwach świata. W pierwszym meczu barażowym biało-czerwoni przegrali z Chorwacją 2:3.
Polacy świetnie rozpoczęli spotkanie. Prowadzenie objęli już w 3. minucie. Celnym uderzeniem popisał się Sebastian Szadurski.
Chorwaci długo nie potrafili poważniej zagrozić bramce biało-czerwonych. Do remisu doprowadzili w 14. minucie, gdy do siatki trafił Luka Perić.
Odpowiedź biało-czerwonych była natychmiastowa. W 15. minucie w szczęśliwych okolicznościach odzyskali prowadzenie. Z rzutu rożnego zagrał Michał Kubik, a piłka po rykoszecie od Marko Kuraja wpadła do siatki.
Na tym skończyły się dobre wieści dla Polaków. Chorwaci rozstrzygnęli spotkanie na swoją korzyść w końcówce drugiej połowy. W ciągu kilkudziesięciu sekund do bramki trafili Perić i David Mataja.
Wydarzeniem spotkania był debiut w polskiej kadrze Waldemara Soboty. 36-latek ma za sobą 18 występów w reprezentacji Polski na trawiastym boisku.
Kwestia awansu do mistrzostw świata rozstrzygnie się we wtorek. Rewanż zostanie rozegrany w Zagrzebiu.
Polska - Chorwacja 2:3