Polacy poznali rywali w Lidze Narodów! "Biało-Czerwoni" zagrają z potęgami!

Reprezentacja Polski poznała rywali w kolejnej edycji Ligi Narodów. "Biało-Czerwoni" nie uniknęli potęg. W przyszłym roku zmierzą się z Belgią, Holandią oraz Walią.
Reprezentacja Polski po raz trzeci znalazła się w najwyższej dywizji Ligi Narodów. W poprzedniej edycji rozgrywek "Biało-Czerwoni" zajęli trzecie miejsce w grupie, dzięki czemu utrzymali się w elicie.
Nasza drużyna losowana była z trzeciego koszyka. Dzięki temu mieliśmy pewność, że w fazie grupowej nie trafimy na Anglików, Szwajcarów oraz Chorwatów.
Polacy nie uniknęli rywalizacji z najlepszymi drużynami Europy. W przyszłym roku rywalami naszej kadry będą Belgowie oraz Holendrzy. Zmierzymy się także z Walią.
Pierwsze mecze Ligi Narodów odbędą się w czerwcu 2022 roku. Wówczas odbędą się aż cztery kolejki. Dwie pozostałe zaplanowano na wrzesień. Turniej finałowy zorganizowany zostanie latem 2023 roku.
Oto wyniki losowania Ligi Narodów:
Dywizja A:
Grupa 1: Francja, Dania, Chorwacja, Austria.
Grupa 2: Hiszpania, Portugalia, Szwajcaria, Czechy.
Grupa 3: Włochy, Niemcy, Anglia, Węgry.
Grupa 4: Belgia, Holandia, Polska, Walia.
Dywizja B:
Grupa 1: Ukraina, Szkocja, Irlandia, Armenia.
Grupa 2: Islandia, Rosja, Izrael, Albania.
Grupa 3: Bośnia i Hercegowina, Finlandia, Rumunia, Czarnogóra.
Grupa 4: Szwecja, Norwegia, Serbia, Słowenia.
Dywizja C:
Grupa 1: Turcja, Luksemburg, Litwa, Wyspy Owcze.
Grupa 2: Irlandia Północna, Grecja, Kosowo, Cypr/Estonia.
Grupa 3: Słowacja, Białoruś, Azerbejdżan, Kazachstan/Mołdawia.
Grupa 4: Bułgaria, Macedonia Północna, Gruzja, Gibraltar
Dywizja D:
Grupa 1: Liechtenstein, Kazachstan/Mołdania, Andora, Łotwa.
Grupa 2: Malta, Cypr/Estonia, San Marino.