Polacy prowadzili trzy razy, ale nie wygrali z Niemcami! Koniec marzeń o awansie na Euro [WIDEO]

Wielkie emocje w meczu reprezentacji Polski i Niemiec do lat 19. Spotkanie zakończyło się remisem 3:3.
Biało-czerwoni objęli prowadzenie w 14. minucie, gdy rzut karny na gola zamienił Junior Nsangou. Niemcy szybko wyrównali. Wydatnie pomogli im w tym nasi zawodnicy, którzy zgubili piłkę pod własnym polu karnym. Skarcił ich za to Maurice Krattenmacher.
Polacy drugiego gola strzelili 24. minucie. Po odbiorze na połowie Niemców piłkę w polu karnym otrzymał Dawid Drachal i mocnym uderzeniem zaskoczył bramkarza rywali.
Goście nie dawali za wygraną i doprowadzili do remisu w 59. minucie. Dżenan Pejcinović wygrał pojedynek biegowy z Levisem Pitanem i pokonał Marcela Mendes-Dudzińskiego.
Na tym emocje się nie skończyły. Polacy trzeci raz objęli prowadzenie w 77. minucie, gdy szczęście pomogło Drachalowi. Piłkarz Rakowa uderzył z dystansu, a piłka trafiła do bramki po rykoszecie od jednego z rywali.
Biało-czerwoni nie przypilnowali korzystnego wyniku. W 83. minucie wynik spotkania na 3:3 ustalił Pejcinović.
Remis ma przykre konsekwencje. Polacy stracili w ten sposób szanse na awans do II rundy eliminacji mistrzostw Europy. W swojej grupie z czterema punktami zajęli trzecie miejsce. Wcześniej przegrali z Macedonią Północną i wygrali z Kazachstanem.
Marcin Karbowski17 Oct 2023 · 17:41
Źródło: X, tvpsport.pl