Polak bohaterem w Anglii! Zdobył piękną bramkę na wagę zwycięstwa, wybrano go piłkarzem meczu [WIDEO]

Paul Chesterton / Focus Images / MB Media / PressFocus
Przemysław Płacheta stracił niemal cały poprzedni sezon z powodu kontuzji. Teraz Polak wraca jednak do formy. We wtorek został bohaterem Norwich City w pucharowym spotkaniu z Bristolem.
Minionego lata skrzydłowy został wypożyczony do Birmingham, gdzie miał okazję spotkać między innymi Krystiana Bielika. Sezon rozpoczął jako podstawowy zawodnik w Championship.
Później doznał jednak kontuzji, która wykluczyła go z gry na wiele miesięcy. Zimą wrócił do Norwich, lecz tam ani razu nie znalazł się nawet w kadrze meczowej.
Latem wrócił jednak do łask w klubie. Pierwszą szansę występu dostał w pucharowym starciu z Queens Park Rangers, gdzie rozegrał 90 minut. W Championship początkowo był poza kadrą.
Zmieniło się to dopiero w miniony weekend, gdy Płacheta wszedł na boisko w starciu z Huddersfield i zaliczył asystę. We wtorek Norwich mierzyło się natomiast z Bristol City.
Polak dostał szansę od pierwszej minuty i wykorzystał ją w najlepszy możliwy sposób. W 49. minucie świetnie zachował się w polu karnym i dał swojej drużynie prowadzenie.
Ostatecznie Norwich dzięki bramce Płachety wygrało 1:0 i awansowało do trzeciej rundy rozgrywek. Polaka wybrano natomiast najlepszym piłkarzem całego spotkania.
Maciej Pietrasik30 Aug 2023 · 07:14