Polak bohaterem w Niemczech! Jego bramka zapewniła cenne zwycięstwo [WIDEO]

Polak bohaterem w Niemczech! Jego bramka zapewniła cenne zwycięstwo  [WIDEO]
Screen/Twitter
Łukasz Poręba został bohaterem HSV w meczu z Kaiserslautern. W zespole rywali całe spotkanie rozegrał Tymoteusz Puchacz. Tym razem nie pomógł on swojej drużynie wywalczyć punktów.
Piłkarze HSV wciąż biją się o awans do Bundesligi. Po rozegraniu 27 spotkań zespół ten zajmował trzecie miejsce w tabeli. Do czołowej dwójki tracił on aż dziesięć punktów.
W sobotę rywalem ekipy z Hamburga było Kaiserslautern. Dużo lepiej w to starcie weszło jednak HSV, które otworzyło jego wynik w 34. minucie. Na listę strzelców wpisał się Słowak, Laszlo Benes.
Euforia w drużynie gospodarzy nie trwała długo. Kilka chwil później do wyrównania (1:1) doprowadził Ragnar Ache. Nie był to jednak koniec strzelania. Decydująca bramka padła już po przerwie.
W 61. minucie bohaterem HSV został Łukasz Poręba. Polski pomocnik wykorzystał duże zamieszanie w polu karnym drużyny przeciwnej i strzałem z okolic pola karnego umieścił piłkę w siatce.
Gol strzelony przez byłego zawodnika RC Lens zapewnił drużynie z Hamburga bardzo cenny triumf (2:1), który pozwolił zmniejszyć stratę do drugiego w tabeli Kiel. Obecnie wynosi ona siedem punktów.
Całe spotkanie w szeregach Kaiserslautern rozegrał Tymoteusz Puchacz. Tym razem nie zaznaczył on swojej obecności w protokole meczowym.
Łukasz Poręba rozegrał w tym sezonie 13 spotkań, zdobył w nich jedną bramkę, a także zanotował jedną asystę.
Piotr Sidorowicz 06 Apr · 14:54
Źródło: Twitter