Polak grał w Anglii sześć lat. Teraz trafił na zaplecze Ekstraklasy

Polak grał w Anglii sześć lat. Teraz trafił na zaplecze Ekstraklasy
Screen Lechia Gdańsk
Kacper Łopata wraca do Polski. Środkowy obrońca podpisał kontrakt z jednym z klubów I ligi.
Kacper Łopata przez znakomitą większość swojej kariery grał w Anglii. Zawodnik urodził się w Krakowie, ale zaczynał w szkółkach Brighton czy Southampton.
Dalsza część tekstu pod wideo
W 2020 roku na moment wrócił do Polski, został wypożyczony do Zagłębia Sosnowiec. Wystąpił wtedy w siedmiu spotkaniach. Następnie znów zawitał do Anglii i grał tam przez sześć lat z przerwą na krótki pobyt w Szkocji.
Defensor był związany między innymi z Southend United, FC Barnsley, Port Vale czy Bristol Rovers. Jego ostatnimi klubami były FC Walsall i Bristol, w poprzednim sezonie uzbierał łącznie 23 mecze na poziomie League Two.
Teraz Barnsley, które formalnie pozostawało pracodawcą 24-latka, postanowiło pożegnać zawodnika. Łopata przeniósł się do Lechii Gdańsk. Ze spadkowiczem podpisał umowę ważną do 30 czerwca 2029 roku.
Polak ma za sobą łącznie 42 spotkania w profesjonalnych ligach angielskich. Portal Transfermarkt wycenia go obecnie na 250 tysięcy euro.
Jan - Piekutowski
Jan PiekutowskiDzisiaj · 16:23
Źródło: Lechia Gdańsk

Dyskusja

Przeczytaj również