Polak zawalił sprawę w finale młodzieżowej LM! Sprokurował rzut karny, tytuł przeszedł koło nosa

Screen z X
Piłkarze włoskiego Milanu mogli w poniedziałek sięgnąć po triumf w UEFA Youth League. Przegrali jednak 0:3, a Dariusz Stalmach, który grał w barwach "Rossonerich", sprokurował rzut karny.
Młodzi zawodnicy Milanu w drodze do wielkiego finału odprawili wielkie firmy. W ćwierćfinale wyeliminowali Real Madryt, a w półfinale okazali się lepsi od FC Porto.
W meczu o tytuł "Rossoneri" wydawali się faworytami w starciu z Olympiakosem Pireus. Grecy w fazie pucharowej pokonali między innymi Bayern Monachium.
W podstawowym składzie włoskiej drużyny pojawił się Dariusz Stalmach. Polak na początku spotkania prezentował się bardzo dobrze.
Niestety, były to złe miłego początki. W 59. minucie Polak zagrał bowiem ręką we własnym polu karnym. Po analizie VAR sędzia podyktował "jedenastkę".
Rzut karny na gola pewnie zamienił Mouzakitis. Po chwili Grecy zadali kolejny cios. Znakomitą kontrę skutecznie wykończył Papakanellos.
Stalmach został zmieniony w 63. minucie, gdy na tablicy wyników widniał wynik 0:2. Z ławki obserwował już, jak jego kolegów kolejnym golem dobija Bakoulas.
Olympiakos Pireus wygrał cały mecz 3:0 i wygrał kolejną edycję UEFA Youth League. Milan i Stalmach muszą zadowolić się srebrnymi medalami.
Maciej Pietrasik22 Apr · 19:54