Polska rozklepała Szwecję! Świderski wykorzystał swoją szansę [WIDEO]
![Polska rozklepała Szwecję! Świderski wykorzystał swoją szansę [WIDEO]](https://pliki.meczyki.pl/original/622/69cc2844ee4e3.jpg)
Szalony mecz Polski ze Szwecją w finale baraży. Karol Świderski trafił na 2:2 w 55. minucie rywalizacji w Sztokholmie.
Zawodnik Panathinaikosu rozpoczął półfinał baraży na ławce. Przeciwko Albanii zagrał wówczas 29 minut.
Jan Urban postanowił wystawić Świderskiego od pierwszej minuty w Sztokholmie. Napastnik zastąpił Filipa Rózgę.
Spotkanie Szwecja - Polska od samego początku obfitowało w wielkie emocje. Do przerwy na listę strzelców wpisali się kolejno Anthony Elanga, Nicola Zalewski i Gustaf Lagerbielke.
Na początku drugiej połowy Slavko Vincić nie podyktował rzutu karnego dla Polski, chociaż Jakub Kamiński został kopnięty w szesnastce. Polacy nie przejęli się tym i szukali kolejnej okazji na wyrównanie.
W 55. minucie udało się doprowadzić do remisu. Matty Cash dośrodkował w pole karne, piłka trafiła do Zalewskiego, który wyłożył ją Świderskiemu. Ten z zimną krwią wykończył akcję.
Świderski jest 50-krotnym reprezentantem Polski. Strzelił swojego 15. gola w seniorskiej kadrze.