Polski bramkarz doczekał się szansy we Francji. Zaliczył bardzo dobry mecz [WIDEO]

Polski bramkarz doczekał się szansy we Francji. Zaliczył bardzo dobry mecz [WIDEO]
Screen z Twittera
Rafał Strączek latem zamienił Stal Mielec na Girondins Bordeaux. We Francji był do tej pory głównie rezerwowym. Teraz doczekał się jednak szansy i zaliczył bardzo dobry występ, zachowując czyste konto w ważnym spotkaniu z Grenoble.
Polski bramkarz w zeszłym sezonie z bardzo dobrej strony pokazał się w PKO Ekstraklasie. Skorzystał z faktu, że w czerwcu 2022 roku wygasał jego dotychczasowy kontrakt i zdecydował się odejść za granicę.
Dalsza część tekstu pod wideo
Jego wybór padł na Girondins Bordeaux. Słynny francuski klub spadł z Ligue 1 i nie było wiadomo, czy w ogóle przystąpi do rozgrywek Ligue 2. Ostatecznie otrzymał jednak licencję.
Strączek w spotkaniach ligowych był do tej pory wyłącznie rezerwowym. W niedawnym meczu z Metz czerwoną kartkę dostał jednak podstawowy bramkarz "Żyrondystów", Gaetan Poussin.
Ostatecznie golkipera zawieszono na dwa kolejne spotkania. Z tego względu Strączek wskoczył między słupki w poniedziałkowym spotkaniu z Grenoble. Był to jego pierwszy ligowy występ w podstawowym składzie.
Polak spisał się bardzo dobrze. W pierwszej części spotkania miał kilka udanych interwencji po strzałach z dystansu. Po przerwie pracy było już w jego wypadku mniej i Strączek zachował czyste konto.
Girondins Bordeaux wygrało natomiast z Grenoble 3:0, wskakując dzięki temu na drugiej miejsce w tabeli Ligue 2. Premiowane jest ono bezpośrednim awansem do elity. Do końca sezonu pozostało jeszcze sześć kolejek.
Redakcja meczyki.pl
Maciej Pietrasik25 Apr 2023 · 11:39
Źródło: własne

Przeczytaj również