Polski bramkarz legendą w Anglii. Jest jednym z najlepszych w historii

Polski bramkarz legendą w Anglii. Jest jednym z najlepszych w historii
YouTube
Bartosz Białkowski należy do grona najbardziej cenionych polskich piłkarzy na Wyspach. Nic dziwnego, wszak Polak znajduje się w grupie najlepszych bramkarzy w historii Championship.
Bartosz Białkowski do Anglii wyjechał już w 2006 roku, gdy przeszedł z Górnika Zabrze do Ipswich Town. Przez kolejne lata bramkarz reprezentował szereg angielskich klubów.
Dalsza część tekstu pod wideo
Polak grał dla Southampton, Barnsley, Notts County, a od 2019 roku występuje w Millwall. Do tej pory zaliczył 333 występy na poziomie Championship.
Najnowsze wyliczenia portalu "playmakerstats" wskazują, że 36-latek jest jednym z najlepszych golkiperów w historii angielskiej drugiej ligi. Zachował 97 czystych kont, co klasyfikuje go na piątej pozycji w rankingu wszech czasów.
W czołowej siódemce - poza Białkowskim - znajdują się wyłącznie zawodnicy wywodzący się z Wielkiej Brytanii. Najlepszy wynik, 140 czystych kont, zachował Lee Camp. Emerytowany bramkarz ma za sobą 523 spotkania w Championship.
"Playmakerstats" podkreśla, że powyższe wyliczenia obejmują okres jedynie od sezonu 2005/06. To właśnie wtedy doszło do kolejnej zmiany w nazewnictwie i oficjalnie utworzono Championship.
Redakcja meczyki.pl
Hubert Kowalczyk16 Jul 2023 · 11:50
Źródło: Twitter

Przeczytaj również