Polski bramkarz obronił rzut karny! Został bohaterem swojego zespołu [WIDEO]

Screen/Twitter
Filip Kurto uratował swój zespół przed stratą punktów. Polak obronił rzut karny, czym przyczynił się do zwycięstwa Macarthur FC (1:0).
Filip Kurto buduje markę w lidze australijskiej. W sobotnim meczu Macarthur FC z Melbourne Victory polski bramkarz znów stanął na wysokości zadania, prowadząc swój zespół do triumfu 1:0.
Były gracz m.in. Wisły Kraków już klasycznie rozpoczął starcie w podstawowym składzie. W końcówce tego pojedynku został zaś bohaterem Macarthur FC.
W 84. minucie meczu Kurto obronił rzut karny. Doświadczony golkiper znakomicie wyczuł zamiary napastnika rywali, Bruno Fornaroliego, zatrzymując go na jedenastym metrze.
Świetna postawa Polaka zapewniła jego drużynie komplet punktów. Jeszcze przed przerwą gola na wagę zwycięstwa strzelił Jake Hollman. Trzy "oczka" wywalczone przez Macarthur FC sprawiły, że zespół ten zajmuje trzecie miejsce w tabeli A-League.
Liderem rozgrywek niezmiennie jest Wellington Phoenix. W barwach tej drużyny występuje inny Polak, Oskar Zawada.
Filip Kurto rozegrał w tym sezonie 17 spotkań. Zanotował w tym czasie trzy czyste konta. Jego umowa z Macarthur FC wygasa w 2026 roku.