Polski bramkarz zawieszony za brutalny faul. Opuści kilka spotkań [WIDEO]

Screen/Twitter
Mecz Ingolstadt z drugim zespołem Borussii Dortmund nie będzie dobrze wspominany przez polskiego bramkarza, Marcela Lotkę. 22-latek dopuścił się groźnego faulu.
Na początku poprzedniego sezonu Marcel Lotka zamienił Herthę Berlin na rezerwy Borussii Dortmund. Młodzieżowy reprezentant Polski może tam liczyć na regularną grę.
Podczas trwających rozgrywek trzeciej ligi niemieckiej na koncie 22-latka znalazło się 14 występów i cztery czyste konta. W najbliższym czasie czeka go jednak dłuższa przerwa.
W ubiegłą sobotę drugi zespół Borussii Dortmund mierzył się na wyjeździe z FC Ingolstadt. Mecz ten zakończył się remisem 1:1. W doliczonym czasie gry czerwoną kartkę obejrzał natomiast Lotka, który w brutalny sposób staranował jednego z przeciwników.
Poszkodowanym graczem był Jannik Mause. Po przeprowadzeniu dokładnych badań okazało się, że napastnik gospodarzy ma złamany nos, co za tym idzie, niezbędna będzie dłuższa przerwa. Kontuzja odniesiona przez 25-latka jest bardzo złą informacją dla Ingolstadt. Niemiecki atakujący jest bowiem najlepszym strzelcem tej ekipy w trwającym sezonie. Na jego koncie znajduje się dziewięć trafień.
Niebezpiecznie zagranie polskiego bramkarza nie obeszło się bez konsekwencji. Niemiecka Federacja Piłkarska nałożyła na niego karę zawieszenia na cztery mecze.
Młody golkiper dortmundzkiego zespołu wróci do gry w połowie grudnia. Jego pierwszym spotkaniem, o ile odzyska miejsca w składzie, będzie konfrontacja z Hallescher FC.
Piotr Sidorowicz 08 Nov 2023 · 17:26
Źródło: Twitter/Ingolstadt