Polski klub ukarany walkowerem. Popełniono kuriozalny błąd, złamano zapis regulaminu

Artur Kraszewski / pressfocus
Druga drużyna ŁKS-u Łódź została ukarana walkowerem po tym, jak dopuszczono się złamania przepisów drugiej ligi. W meczu z Polonią Bytom na boisku pojawiło się zbyt wielu obcokrajowców.
Ostatnie dni są bardzo nieudane dla ŁKS-u Łódź. Pierwszy zespół przegrał w sobotę z Jagiellonią Białystok aż 0:6. Porażką zakończyło się również spotkanie rezerw w ramach rozgrywek drugiej ligi.
Rywalem drugiej drużyny łódzkiego klubu była Polonia Bytom. Wynik tego spotkania został otwarty dopiero w 53. minucie. Bramkę na 1:0 zdobył Adrian Piekarski. Formalności dopełnił Patryk Stefański.
Początkowo rezerwy ŁKS-u przegrały z Polonią Bytom wynikiem 0:2. W piątek zapadła jednak decyzja w sprawie przyznania walkoweru na korzyść drużyny ze Śląska. Łódzki klub złamał bowiem regulamin.
Zgodnie z przepisami rozgrywek drugiej ligi na boisku może przebywać zaledwie jeden piłkarz spoza Unii Europejskiej. W trakcie meczu z Polonią w szeregach ŁKS-u zagrało dwóch takich zawodników.
Rozgrywane 30 marca spotkanie od pierwszych minut rozpoczęli Irańczyk, Yadegar Rostami i Yuya Kamon z Japonii. Informację na ten temat przekazała oficjalna strona Polskiego Związku Piłki Nożnej.
Po rozegraniu 26 spotkań drugi zespół ŁKS-u Łódź zajmuje piąte miejsce w tabeli drugiej ligi. Na dziesiątym miejscu jest natomiast sklasyfikowana Polonia Bytom.
Piotr Sidorowicz 05 Apr · 20:46