Polski napastnik szaleje w lidze australijskiej. Kolejny gol i nowy rekord życiowy [WIDEO]

Oskar Zawada jest w życiowej formie. Polski napastnik właśnie strzelił siódmego gola w tym sezonie ligi australijskiej.
26-latek trafił do siatki już w 11. minucie meczu Wellington Phoenix z Perth Glory. Po dośrodkowaniu w pole karnym precyzyjnie uderzył piłkę głową.
Zawada w ten sposób pobił swój rekord życiowy pod względem liczby goli w jednym sezonie. Do tej pory najskuteczniejszy był w rozgrywkach 2018/19, w których zdobył sześć goli w Wiśle Płock.
Polski napastnik krótko po zdobyciu gola otrzymał żółtą kartkę. Na boisku przebywał aż do 89. minuty.
Spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Drużyna Polaka wypuściła z rąk dwubramkowe prowadzenie. Mecz kończyła jednak w dziesiątkę - w osłabieniu grała od 56. minuty.
Marcin Karbowski28 Jan 2023 · 09:31
Źródło: Twitter