Polski napastnik znów strzela za granicą. Przełamał się w lidze po dłuższej przerwie [WIDEO]

Screen z YouTube
Szymon Włodarczyk po świetnym początku sezonu w Sturmie Graz ostatnio nieco spuścił z tonu. Teraz Polak po ponad dwóch miesiącach przerwy znów wpisał się na listę strzelców w spotkaniu ligowym.
Były snajper Górnika Zabrze latem zdecydował się na wyjazd za granicę. W Sturmie Graz miał świetny początek sezonu, często wpisując się na listę strzelców.
Później spuścił jednak nieco z tonu. Od końcówki sierpnia czekał na gola na ligowych boiskach. Przełamanie przyszło ostatnio w europejskich pucharach.
Włodarczyk trafił do siatki w zremisowanym 2:2 spotkaniu z Atalantą Bergamo. Wówczas wykorzystał rzut karny, dając cenny punkt swojemu zespołowi.
W niedzielę Sturm mierzył się na wyjeździe z LASK Linz w kolejnym meczu ligi austriackiej. Polak rozpoczął to spotkanie na ławce rezerwowych.
Pojawił się jednak na boisku od początku drugiej części spotkania. W 60. minucie trafił do siatki, dając gościom nadzieję na korzystny wynik. Po golu Polaka było 2:1 dla LASK.
Sturmowi nie udało się jednak wywieźć z Linzu choćby jednego punktu. Ekipa Włodarczyka przegrała 1:3, lecz Polak mógł cieszyć się z piątego ligowego gola w sezonie.
Oto skrót meczu (akcja z golem Włodarczyka zaczyna się od 3:32):
Maciej Pietrasik05 Nov 2023 · 21:59