Polski obrońca wyleciał z boiska. Został ukarany za brutalny faul, mógł doprowadzić do kontuzji

Łukasz Sobala/Pressfocus
Patryk Peda nie dokończył ostatniego meczu w Serie C. 21-latek otrzymał czerwoną kartkę za brutalny faul w starciu z Recanatese.
Ostatnie miesiące były bardzo udane dla Patryka Pedy. Polski defensor stał się ważnym ogniwem w SPAL. Dobre występy w klubie zaprocentowały też powołaniem oraz trzema występami w reprezentacji Polski. 21-latek zagrał w meczach z Wyspami Owczymi, Czechami i Mołdawią.
W piątek defensor SPAL wystąpił od pierwszych minut w ligowym spotkaniu z Recanatese. Z powodu bardzo ostrej gry nie dotrwał on do końca tego starcia. W 72. minucie Polak wyleciał z boiska.
Jeszcze przed przerwą Peda został upomniany żółtą kartką. Ostrzeżenie od arbitra nie ostudziło jednak zapędów młodego defensora. W drugiej połowie w brutalny sposób potraktował on zawodnika rywali, Gianlucę Carpaniego, za co otrzymał bezpośrednią czerwoną kartkę.
Patryk Peda
Paweł Andrachiewicz/PressFocus
Gra w osłabieniu nie stanęła na drodze SPAL. Włoski zespół ograł Recanatese 1:0. Bramką na wagę triumfu popisał się Mirco Antenucci.
Trzy punkty wywalczone w spotkaniu z niżej notowanym rywalem nieco poprawiły sytuację drużyny prowadzonej przez Domenico Di Carlo. Po rozegraniu 25 spotkań zespół ten zajmuje 17. miejsce w tabeli Serie C i traci zaledwie jeden punkt do pozycji dającej utrzymanie w lidze.
Patryk Peda rozegrał w tym sezonie 16 spotkań. Zdobył w nich trzy bramki zanotował asystę. Po zakończeniu sezonu zamieni on SPAL na Palermo.