Polski talent z Ekstraklasy bliżej zagranicznego transferu. Trener potwierdza. "Duże zainteresowanie"

Polski talent z Ekstraklasy bliżej zagranicznego transferu. Trener potwierdza. "Duże zainteresowanie"
Artur Kraszewski/PressFocus
Piotr Stokowiec zabrał głos nt. swojego kluczowego zawodnika. Trener ŁKS-u potwierdził możliwe odejście jednego z największych talentów PKO BP Ekstraklasy.
Ruszyło zimowe okno transferowe, w którym aktywnie uczestniczą zagraniczne kluby. Kilka z nich obrało sobie za cel Aleksandra Bobka, bramkarza ŁKS-u, o czym kilka dni temu informował TUTAJ Tomasz Włodarczyk, redaktor naczelny Meczyki.pl.
Dalsza część tekstu pod wideo
19-letni zawodnik wzbudza duże zainteresowanie Cagliari, które mocno naciska na jego transfer. Bobka uważnie obserwują też FC Kopenhaga i FC Nantes, lecz to Włosi póki co są najkonkretniejsi w rozmowach z władzami łódzkiego klubu.
aleksander bobek
Norbert Barczyk / pressfocus
Na temat potencjalnego odejścia bramkarz wypowiedział się dla kanału Meczyki.pl Piotr Stokowiec. Trener beniaminka potwierdził, że sprzedaż Bobka jeszcze tej zimy jest bardzo prawdopodobna.
- Każdy polski klub pracuje na to, żeby transferować młodych zawodników. Klub musi funkcjonować dzięki dofinansowaniu i ja to rozumiem. Póki co żadnego konkretu za Bobka nie ma, ale faktycznie duże zainteresowanie jego osobą jest - potwierdził.
- Nie podchodzę do tego zbyt emocjonalnie. Cieszę się, że mogę dalej rozwijać tego chłopaka. To jego premierowy sezon w Ekstraklasie, pewna sinusoida, ale myślę, że końcówka była niezła w jego wykonaniu. Ma ogromne możliwości, więc liczę się z tym, że transfer może zostać sfinalizowany - kontynuował.
- Według mojej wiedzy jest 60/40 na to, że transfer dojdzie do skutku. Myślę, że klub chciałby to spuentować, bo uwolniłoby to środki na kolejne ruchy - podsumował Stokowiec.
aleksander bobek
Artur Kraszewski / pressfocus
Cytowany fragment od [20:28]:

Przeczytaj również